afis-main-page

Değerli Katılımcılar,

YÖNETİM ARAŞTIRMALARI / MÜHENDİSLİK UYGULAMALARI SEMPOZYUMU’nu (YÖNAR/MU’2023) 11-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimizi sizlere duyurmaktan mutluluk duyarız. YÖNAR/MU’2023, Yönetim Araştırmaları Derneği ve Doğuş Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenmektedir.

Sempozyum temamızı, dünyada hemen her alanda süregelen değişimlerin giderek hızlandığı ve yaşamın çeşitli boyutlarının içiçe geçtiği ve çoğunlukla birbirlerini etkilediği bir dönemde, “ Akıllı Topluma Geçişte Rekabet Zincirleri” olarak belirledik. Amacımız, yönetim ve mühendislik alanlarında faaliyetler gerçekleştiren değerli katılımcıları bir araya getirmek ve her biri kendi alanında katma değer yaratan araştırma ve uygulamaları disiplinler arası bir bilimsel tartışma ortamında paylaşmak; ortaya çıkan sinerji ile “Rekabet Zincirleri” üzerinden akıllı toplum oluşturma hedefine odaklanmaktır. “Rekabet Zincirleri” kavramı, günümüze dek teknoloji ve finans boyutlarının giderek artan bir etkileşim hızı ile tetiklediği bir “akıllı yaşam” ortamına uyum sağlama yaklaşımlarını kapsamaktadır. Sosyal ve toplumsal yaşama uyum sağlamak öncelikle yaşama farklı bakmayı, dengeli iş ilişkileri oluşturmayı ve hemen her seviyede farklı enstrümanlar kullanmayı gerekli kılmaktadır.

Ortaya çıkan bu sinerji ile; yeni koşullara uyum becerisi geliştirme, yapısal anlamda iç ve dış işbirlikleri oluşturma, veri, bilgi ve diğer altyapı destek fonksiyonlarını ve değişim süreçlerini rekabet amaçlı entegre etme, yeni teknolojilerden ve ileri mühendislik uygulamalarından en iyi biçimde yararlanarak akıllı toplum yaşamına daha fazla katkı sağlama gibi faydaları üreterek ülkemizin geleceğe hazırlanmasına katkı sağlayabileceğiz.

YÖNAR/MU’2023’de sizleri aramızda görmeyi ümit etmekteyiz. Sempozyum boyunca toplantılarda ve sunumlarda değerli çalışmalarınızı paylaşırken ortaya çıkacak etkileşimli tartışma ortamı sayesinde birlikte bir kez daha sempozyum amaçlarımıza ulaşacağımıza ve önemli başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır.

Yönetim ve mühendislik bilimlerinde çalışan tüm akademisyenlerin yanısıra hemen her sektörde işlerinin çeşitli yönleri ile ilgili sorunlar yaşayan, çözümler arayan ve geliştiren değerli araştırmacıları ve tasarımcıları bilgi birikimlerini ve uygulama deneyimlerini paylaşmak üzere Yönetim Araştırmaları/Mühendislik Uygulamaları Sempozyumu’na davet etmekteyiz.

 

Prof. Dr. Kemal Güven GÜLEN
Yönetim Araştırmaları Derneği
Prof. Dr. Semra BİRGÜN
Doğuş Üniversitesi

DuyurularSEMPOZYUM EŞ BAŞKANLARI


KGGulen

Prof. Dr. Kemal Güven GÜLEN
Namık Kemal Üniversitesi

SBirgun

Prof. Dr. Semra BİRGÜN
Doğuş Üniversitesi


AÇILIŞ KONUŞMACILARI

TOzkan
Prof. Dr. Turgut ÖZKAN

Doğuş Üniversitesi Rektörü

SOzbek

Prof. Dr. Sunullah ÖZBEK
Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı

KGGulen

Prof. Dr. Kemal Güven GÜLEN
Sempozyum Eş Başkanı

SBirgun

Prof. Dr. Semra BİRGÜN
Sempozyum Eş Başkanı

KONFERANS

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA, ENDÜSTRİ 5.0 VE MÜHENDİSLİĞİN YENİ MİSYONU

PANELLER

Universite-Sanayi-IsbirligiEFQM-Modeli
Sporda-Muhendislik-UygulamalariStratejik-Yetenek-Yonetimi

 

ÖZEL OTURUM

Otonom-Araclar-ve-Akilli-Toplumdaki-Rolu

PANELLER

Endustri-Muhendisliginin-Afet-Yonetimindeki-RoluAkilli-Toplumlarda-Yasam-Guvenligi
Dijital-Girisimcilik-ve-RekabetMultidisipliner-Insan-Kaynaklari-Yonetimi

 


YÖNAR/MU'23
YÖNAR/MU'23
YÖNAR/MU'23

 

YÖNAR/MU’2023 Sempozyumu, YÖNETİM ve MÜHENDİSLİK alanlarının kesişim noktasında bulunan MULTİDİSİPLİNER bir
sempozyumdur.